Evden Çalışanlar İçin En İyi Laptop Nasıl Seçilir? 5 İpucu

Bu günlerde, evden çalışan insanları bulmak zor değil. Yaygın internet erişimi ve geliştirilmiş telekomünikasyon yazılımı uygulamaları, koltuğunuzun konforunda çeşitli projeleri tamamlayabileceğiniz anlamına geliyor. Fakat bunun için bir ofis bilgisyarı kadar güçlü ve verimli bir laptop seçmeniz gerekecek.

Evden çalışmayı çok daha kolay hale getirecek en iyi laptop tercihinize yardımcı olacak bazı ipuçları:

1. Fiyat Kalite Dengesi

çalışmak için en iyi laptop

Bir laptop satın alırken ana endişeniz elbette ilgili maliyettir. Ancak, ,ş bilgisayarınız için banka hesabınızı boşaltmanız gerekmez. Bunun yerine, bilgisayarınız için mümkün olan en iyi değeri elde edebilmeniz için fiyat ve kalite arasında bir dengeyi kurmalısınız.

Yani, bunu akılda tutarak, bilgisayarınız için ne kadar harcamalısınız? Bir dereceye kadar bu, iş gereksinimlerinizin ne olduğuna bağlıdır. Gününüzün çoğunu e-posta göndererek ve alarak, belki de bazı video görüşmeleri yaparak geçirirseniz. Burada güncel kurlara bakarak 2500 – 3500 arasında ödeme yapmak makul bir miktardır. Ancak, özel bir bilgisayara ihtiyacınız varsa, daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Bir programcı, grafik tasarımcısıysanız veya benzer bir işiniz varsa, bütçenizi biraz artırmanız gerekecektir.

2. Ağırlık ve Boyut

weight

Tek bir yerde bütün gün zaman harcıyor musunuz? Eğer öyleyse, daha büyük bir ekrana sahip daha ağır bir dizüstü bilgisayar tercih edebilirsiniz. Burada, 17 veya 18 inç olan bir ekran iyi bir seçim olacaktır.

Bununla birlikte, hareket etmeniz gereken biriyseniz, ağırlık ve boyuta biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekecektir. Nihai taşınabilirlik için, 2.5 ile 3.5 kg olan bir tane laptop uygun olacaktır. Bu laptopların ekranları genellikle sadece 11 ile 12 inç olduğunu aklınızda bulundurmalısınız.

En iyi kullanılabilirlik için, 14 ile 15 inç arasında ekran boyutları, evde çalışmak için en iyi laptop arayışınızda daha iyi bir seçenek olabilir. Biraz hantal olsalar da, çok fazla yaygara olmadan taşıyacak kadar hafiftirler. Aynı zamanda, ekran çoğu görev ve proje için yeterince uygun büyüklüktedirler.

3. Klavye ve Touchpad Konforuna Önem Verin

Evde rahat bir çalışma ortamı sağlayacak bir laptop düşünüyorsanız, klavyenin ve touchpadin ne kadar iyi tepki verdiğini belirlemek için zaman ayırın. Klavyelerle, düzenin ne kadar rahat olduğunu ve istediğiniz kadar hızlı yazmanıza izin verip vermediğini test edin. Bu sizin çalışma kalitenizi ve hızınızı artıracaktır. Çalışırken en çok ilişki içerisinde olduğunuz klavye ve touchpadinizin hızlı tepki veren sorunsuz bir yapıda olması, çalışmanızı oldukça kolaylaştıracaktır. en iyi laptop arayışınızda bu özelliğin çok önemli bir nokta olduğunu söyleyebiliriz.

4. Sağlam laptop ve kapsamlı garanti koşulları

Laptopunuz iş yerinde bozulursa, çözümünüz oldukça basittir. Ancak, evden çalışırken, bu süreç çok daha karmaşık hale gelebilir. Burada, orijinal üretici tarafından sunulan bakıma güvenmek zorunda kalacaksınız.

Karantina Döneminde En Çok Satan Laptop Aksesuarları

Bu nedenle, çok yakında kırılması muhtemel olmayan sağlam ve güvenilir bir dizüstü bilgisayar satın almaya odaklanmalısınız. İş için bir yerden diğerine geçmek zorunda kalırsanız sağlamlık oldukça önemli hale gelir. Güvenilir ve sağlam bir laptop seçerek, yakında herhangi bir zamanda tamir edilmesi gerekme olasılığını azaltmış olursunuz.

Şirket tarafından sunulan garantilere dikkat etmelisiniz. Tipik olarak, ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur. Bu şekilde, bir şeyler ters giderse, herhangi bir onarım için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Benzer bir notta, markanın onarım, bakım ve müşteri hizmetlerini gerçekten araştırmalısınız. Bu, dizüstü bilgisayarınız bozulursa nasıl tepki verecekleri konusunda size bir fikir verecektir.

5. Yüksek kaliteli bir WebCam

evde çalışmak için en iyi laptop

Evden çalışırken, ana operasyon ekibi ve patronunuzla diğer yöntemlerle iletişim halinde olmanız beklenir. Çoğu insan bu amaçla Skype gibi video konferans uygulamalarına güvenme eğilimindedir. Bu nedenle, gerçekten daha yüksek kalitede bir web kamerası olan bir laptop seçmeniz faydanıza olacaktır. Sanal toplantılar düzenlerken, herkesin sizi herhangi bir sorun olmadan açıkça görebileceğinden emin olabilirsiniz.

Bonus: Konforun Vazgeçilmezi Laptop Standı

Siyah Laptop Standı

Evde çalışmak için en iyi laptop bulundu, çalışmaya başlandı. Çalışma ortamınızı daha konforlu hale getirmelisiniz ki veriminiz artsın. Bu noktada Lapt Design‘ın sizler için tasarladığı LAPT tam bu iş için aradığınız konforu sağlıyor. Siz de bu yeni nesil laptop standlarından edinerek, evde çalışma ortamınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

En İyi 5 Masaüstü Laptop Standı Seçenekleri

Evde vakit geçirdiğimiz biraz bunaltıcı bu günlerin daha da konforlu hale getirmek için en iyi laptop hangisidir? sorunuza cevap vermeye çalıştık. Evde çalışmanızı yapacağınız laptopu seçerken artık nelere dikkat edeceğinizi biliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Contact Us