2021 Laptop Stand Seçim Rehberi

Teknolojinin bu denli kullanım alanını düşünecek olursak laptoplarımıza çok iş düştüğünü kestirebiliriz. Hayatımızın her alanında laptop ya da notebook kullanmaya ihtiyaç duymaktayız. Sistem bizler için bunu zorunlu hale getirmiş durumdadır. Her işimizi laptop aracılığı ile görmekteyiz. Dolayısıyla laptoplarla olan bağlılığımız artmıştır. Bu bağlılığın nişanesi laptop standları hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Bu bağlamda düşünecek laptop stand rehberi sizler için çok faydalı olacaktır.

Laptop Stand Rehberi Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı düşünmelisiniz. Sonuçta fiyat performans bir laptop standı istiyorsunuz. Verdiğiniz paraya değecek bir stand almalısınız. Belki de en değerli varlığımız olan laptoplarımıza gereken değeri göstermek istiyorsak bütçemizi ona göre ayarlamamız gerekebilir.

Sonrasında tasarımına dikkat etmelisiniz. Sonuçta sürekli kullanacağınız bir laptop standının iyi görünmesi bizi laptop kullanırken daha fazla motive edecektir.

Kullanım alanlarınızı belirleyin. Laptop standını nerede kullanacaksınız? Laptoplarınızı sıklıkla nerelerde kullanıyorsunuz? Kendinize bu soruların cevabını vermelisiniz.

Malzeme kalitesinden emin olun. 2021 yılı itibari ile laptoplarımız çok değerli konumdadır. Maddi ve manevi anlamda gerçekten çok büyük öneme sahiptir. Dolayısıyla laptop standının malzeme kalitesinin iyi olması, laptopunuzdan daha fazla verim alabilmenizdeki en önemli etmenlerden birisidir.

Laptop Standı Ne İşe Yarar?

Laptop standı, laptop ve notebooklarınızın altına konulan bir aparattır. Bu aparatın birçok işlevi ve faydası vardır. Bu özellikleri maddeler halinde açıklayalım.

  • Öncelikle en önemli işlevi laptop performansınızı artırmasıdır. Laptoplar masanın üzerine konulduğunda genellikle fazla ısınırlar. Fanlar yeterince hava çekemez ve ısınma problemi oluşur. Böylelikle istenilen performansı alamazsınız.
  • Sonrasında göz sağlığınızı korumaya yarar. Laptop standı istenilen açıya getirilir ve laptopa yaklaşmak zorunda kalmazsınız. Araştırmalara göre ekran ile gözünüz arasındaki mesafenin en az 60cm olması gerekir. Laptop standı böyle bir durumda laptopun konumunu düzgün bir şekilde ayarlayabilmenizi sağlar.
  • Sırt ve boyun ağrılarının önüne geçer. Standın yüksekliğini göz hizanıza getirirsiniz ve laptop ekranını görmek için eğilmek zorunda kalmazsınız. Laptop standı siz farkında olmasanız bile bir süre sonra ortaya çıkacak eklem ve kas ağrılarının önüne geçmenizi sağlar.
  • Laptop ve notebooklarınızı sürekli farklı zeminlerin üzerine koyarak kozmetik ya da donanımsal problemlere yol açabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için laptop standı edinmek oldukça mantıklı olacaktır.

Laptop stand rehberi içerisindeki bilgiler ışığında ne işe yaradıklarını öğrendik. Şimdi birkaç laptop stand modellerine göz atalım.

En İyi Laptop Stand Modelleri

Metal Laptop Standı

Laptop Stand Rehberi - metal laptop standı

Ahşap Laptop Standı

Lapt Ahşap Laptop Standı

Yastıklı Laptop Standı

Laptop Stand Rehberi - yastıklı laptop standı

Yeni Nesil Katlanabilir Laptop Standı

LAPT - Muhteşem, İnce, Hafif ve Şık Yeni Nesil Katlanabilir Laptop Standı

Hangi Laptop Standını Almalıyım?

Laptop stand rehberi, laptop standı almadan önce size yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Hangi laptop standını alacağınızı bilmiyorsanız sizler için birkaç tüyomuz var.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk şey laptopunuzun boyutudur. Laptop ya da notebook ebatlarınıza uygun bir laptop standı satın almalısınız. Genellikle laptop standları 14” ve 17” ince kadar uyumlu olabilmektedir. Fakat almadan önce yine de dikkat etmeniz gereken bir etmendir.

Eğer masa üzerinde çalışmayı sevmiyorsanız, dizinizde taşıyabileceğiniz bir stant almayı düşünebilirsiniz. Böylece yattığınız yerden rahatlıkla laptopunuzu kullanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yastıklı dizlerinizi acıtmayan bir laptop standı işinizi görecektir.

Sürekli seyahat eden birisiyseniz taşıması kolay bir laptop standı seçmeniz gerekir. Çantanızda laptopunuzun yanında standı da muhafaza edebilmelisiniz. Ancak bu sayede laptop standını aktif olarak kullanabilirsiniz.

Laptop standları aynı zamanda telefon ve tablet standları da olabilmektedir. Yani 3 işlevi de aynı zemin üzerinde gerçekleştirebilmektedir. Dolayısıyla akıllı cihazlarla çok fazla haşır neşir iseniz buna uygun bir stand satın almayı düşünebilirsiniz.

Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Contact Us