Laptop Temizliği Nasıl Yapılır?

laptop temizliği

Laptop temizliği bilgisayarlarınızın uzun ömürlü olması açısından önemli bir etmendir. Bilgisayar donanımı içerisindeki parçalar zamanla tozlanır ve kirlenir, bu da bazı hatalara ve arızalara neden olabilir.

Laptoplar narin ve daha derli toplu cihazlar olduğundan, profesyonel bir hizmet almak daha uygun olacağı düşünülse de evde kendiniz de basit temizlik işleri yapabilirsiniz. Laptop dış temizliğini LCD ekranlar için üretilmiş olan temizleme solüsyonları ve mikrofiber bez ile yapılabilir. Klavye arasına kaçan toz ve pislikleri ufak bir fırça yardımı ile alabilirsiniz.

laptop temizliği

Bunların yanı sıra laptopların en çok kirlenen ve temizlik gerektiren parçası fanlardır. Fanlara ulaşmak diğer parçalara ulaşmaktan daha zahmetlidir, bu nedenle fan temizliği aşamasında profesyonel birinden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Laptop Çantası Alma Rehberi ve En İyi 2 Laptop Çantası

laptop temizliği

Laptop Temizliğinde Püf Noktalar

  • Temizliğe başlamadan önce tüm güç bağlantılarının çıkarın.
  • Temizlik esnasında mutlaka mikrofiber bez kullanılmalıdır.
  • Bilgisayar temizliği için üretilmiş özel sıvıları kullanmalısınız.
  • Anakarta tümleşik olan parçaların temizliği yetkili servislerce profesyonel kişilere yaptırılmalıdır.
  • Statik yüklü aletlere zarar verebileceği için mümkün olduğunca çıplak elle parçalara dokunmamaya çalışmalısınız.
  • En önemli nokta ise tüm bu işlemleri yaparken narin davranmalı ve aceleci olmamalısınız. Laptoplar oldukça hassas cihazlar olduğu için bu nokta oldukça önemlidir.

Laptoplarınızı tozdan korumak için kullanmadığınız zamanlarda bir kılıfında ya da çantasında tutmanız yararınıza olacaktır, Özellikle uzun süre kullanılmayan laptoplarınızı bir çantada muhafaza etmelisiniz.

Şık laptop çantalarımıza ulaşmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us