Aktif Gürültü Önleyici Kulaklık Tavsiyeleri

Otobüste, trende, uçakta seyahat ederken çevrenizdeki seslerden rahatsız olduğunuzu fark ettiniz mi? Eğer bunun farkına vardıysanız ve rahatsızlık hissediyorsanız aktif gürültü önleyici kulaklık tam size göre. Çevrenizin yoğun ses kirliliğinden uzaklaşıp müzik dinlemek artık çok daha kolay. Günümüzde özellikle ofis ortamlarında ya da evinizden çalışırken arkadaşlarınızın sesleri sizi rahatsız edici boyutlarda olabilir. Bu kulaklıklar sayesinde işinize daha fazla konsantre olup kendinizi dış seslerden soyutlayabilirsiniz.

Gürültü Önleme Nasıl Çalışır

Günümüzde birçok kulak üstü ve kablosuz kulaklık gürültü önleme özellikleri ile donatılmıştır. Aktif gürültü önleme seslerin kulak kanalınıza girmesini fiziksel olarak engellemekten fazlasını yapar. ANC sistemi aslında ortam seslerini işitmek için bir mikrofon kullanır ve istenmeyen titreşimleri azaltmak için ”zıt” ses dalgaları üretir. Bu özellik tüm dış sesleri ortadan kaldırmasa da %70’ini engelleyerek uçak sesi ya da trafik ve kafeteryada gibi yerlerde oluşabilecek gürültüleri minimize eder, köreltir. The Guardian’a göre günde birkaç saatten fazla dış seslere maruz kalmak stres seviyenizi artırır ve ciddi işitme hasarına neden olabilir.

Tavsiye edeceğimiz aktif gürültü önleyici kulaklık modellerini fiyatı, pil ömrü, taşınabilirliği, tasarımı, rahatlığı açısından değerlendirdik ve sizlere sunuyoruz.

Aktif Gürültü Önleyici Kulaklık Önerileri

EN İYİ GENEL

1-Bose Noise Cancelling 700

aktif gürültü önleyici kulaklık

Bose Noise Cancelling 700 gürültü yalıtımı ve çalışma süresi ile en üst sıralarda yerini almaktadır. 11 Seviyeli aktif gürültü engelleme özelliği ve 20 saat pil ömrü ile dikkat çekmektedir. Bose 700 ile sesli asistanlarınızla kolaylıkla iletişime geçebilir ve basit dokunmatik kontrolüyle tüm kontrolü kendiniz sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ürünün siyah, beyaz ve gümüş renk seçenekleri de mevcuttur.

EN İYİ SES

2-Sony WH-1000XM3

aktif gürültü önleyici kulaklık

Sony’nin WH-1000XM3’ü, Bose’nin gürültü önleme teknolojisine rakip olabilecek tek kulaklıktır. 10 Dakika hızlı şarj özelliği ile fazladan 5 saat daha kulaklığı kullanabilme imkanı sunar. WH-1000XM3 Plastikten yapıldığı için gayet hafif ve kullanımı rahattır. Yine Bose’de olduğu gibi sesli asistan özelliklerine de sahiptir ve tamamen size kolaylık sağlaması üzerine dizayn edilmiştir.

EN RAHAT

3-Bose QuietComfort 35 II

aktif gürültü önleyici kulaklık

Bose QuietComfort 35 II piyasaki en yeni kulaklıklardan birisi olmasa da Bose 700’e benzer bir gürültü engelleme özelliğine sahiptir. Görünüş itibariyle diğer modellerine göre daha az şık ve kompakt görünse de rahat severler üzerine tasarlanmış bir modeldir. 700’den farklı olarak gürültü önlemek için 4 mikrofon yerine 2 mikrofon kullanılmaktadır. Google Asistan, Alexa, NFC eşleştirme gibi özellikleri 700 modelinde olduğu gibi mevcuttur. Ayrıca dokunmatik kontroller yerine manuel kontrollerin oluşu da rahatlık açısından değerli etmenler olmuştur.

EN UYGUN FİYAT

4-Anker Soundcore Life Q20

aktif gürültü önleyici kulaklık

Aktif gürültü önleyici kulaklık önerilerimiz arasında Anker Soundcore Life Q20 oluşturduğumuz serinin en uygun fiyatlı kulaklığıdır. 4 Mikrofonu sayesinde gürültü önleme özelliği gayet kullanışlı bir hal almaktadır. Özellikle bas tutkunları için üretilmiş bu kulaklık tizleri de dengeli bir şekilde vermeyi başarmıştır. Ayrıca 40 saate varan bir pil ömründen söz etmek de mümkündür. Soundcore Life Q20 Anker’in kalite ve ergonomi anlamında en başarılı kulaklıklarından birisidir.

EN PREMIUM

5-Master & Dynamic MW65

aktif gürültü önleyici kulaklık

Ülkemizde bulmak oldukça zor bir kulaklık modelidir. MW65 oldukça pahalı ve dikkatleri üzerine çeken bir kulaklıktır. Dayanıklı deri ve metal yapının daha kaliteli hissi onun pahalı olmasında ki büyük etmenlerden birisidir. Aktif gürültü önleme özelliği yüksek ve alçak olmak üzere iki ayardan oluşmaktadır. 24 Saatlik makul bir pil ömrü sunmaktadır. Buna ek olarak 15 dakikalık şarj ile 12 saatlik çalma süresi vaat eder.

HARİKA SES

6-Sennheiser Momentum 3

aktif gürültü önleyici kulaklık

Momentum 3, Master & Dynamic MW65’ten daha ucuz olup benzer konfor ve kalite hissiyatını verir. Üç farklı gürültü önleme seviyesi mecvuttur. Özellikle yükses ses seviyesinde sesin kalitesini olduğu gibi yansıtmada çok iyi iş çıkartır.

APPLE KULLANICILARI İÇİN

7-Apple AirPods Max

aktif gürültü önleyici kulaklık

Apple geçen yıl piyasaya AirPods Max’i sürdüğünde birçok kişi tarafından fiyatı açısından tepki göstermiş olsa da kalitesiyle bir cevap vermiştir. Bose ve Sony gibi büyük rakipleri olan Apple, AirPods Max’e harika bir gürültü engelleyici ekledi ve rakiplerinin arkasında kalmadı. Eksi yanı olarak ağırlığı fazla görülse de rahatlığı ve ses kalitesiyle kendinden söz ettirmeyi başarmış bir modeldir. Ayrıca farklı renk seçenekleri de kulaklığı cazip hale getirmeyi başarmış gibi görünüyor.

Aldığınız kulaklıkların kozmetik görüntüsünü koruyabilmek ve ilk günkü gibi saklayabilmeniz için Laptdesign’ın muhteşem deri sırt çantasını kullanabilirsiniz. Ayrıca kulaklığınıza daha premium bir hava katacaktır.

aktif gürültü önleyici kulaklık için çanta
Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us