En İyi 2 Yayıncı Laptop Önerisi / Tavsiyesi 2021

Bu yazımızda sizlere en iyi yayıncı laptop önerisi vereceğiz. Yayın açma kültürü özellikle Twitch platformunun popüler hale gelmesiyle birlikte hayatımıza girmiştir. Sonrasında Instagram, Facebook vb. birçok sosyal medya olmak üzere birçok platformdan, insanlar istedikleri yayını açabilir hale gelmiştir. Yayıncı laptop önerisi listemizde ihtiyacınıza yönelik olanı seçip yayın açmaya başlayabilirsiniz.

Birçok alanda yayın açabilirsiniz. Bunun için öncelikle yayın açabilecek donanıma sahip bir bilgisayarınız olmalıdır. Yayıncılar için masaüstü bilgisayar önerilse de sürekli seyahat halinde birisi iseniz laptop almak zorunda kalabilirsiniz. Her ne kadar performans anlamında masaüstü bilgisayar kadar verim alamasanız da laptop ile sorunsuz yayın açamayacağınız anlamına gelmez. Dolayısıyla masaüstü bilgisayarınız olmadan da ihtiyacınızı karşılayacak bir laptop ile rahatlıkla yayınlarınızı açabilirsiniz.

Oyun Yayınları İçin Yayıncı Laptop Önerisi

Oyun oynamayı seviyor ve bunları başkalarıyla da paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece yayın açabileceğiniz bir platforma üye olup yayınlarına başlamaktır. Fakat bunun için güçlü bir laptopa sahip olmanız gerekir. Çünkü yayın yaparken sisteminizin belli bir kısmı yayın için harcanacaktır. Bunun yayında oyun da oynayacağınız için sisteminiz bir hayli zorlanacaktır. Bunların yaşanmaması için doğru donanımlara sahip laptopu seçmeniz çok önemlidir. Sizlere en iyi oyunlar için yayıncı laptop önerisi yapacağız.

MSI GF65 Thin 10UE-045XTR

yayıncı laptop önerisi msi gf65

Oyun oynarken yayın yapmak istiyorsanız laptopunuzun yeterli hıza ve soğutmaya sahip olması gerekir. Aynı anda render yaparken oyun oynamanıza imkan sağlamalı ve sizin isteklerinizi karşılamalıdır. MSI GF65 Thin 10UE-045XTR güçlü ekran kartı ve işlemcisi sayesinde yayın için gereklilikleri size sunmaktadır. GPU ve CPU için ayrı soğutma fanları bulunmaktadır. Oyun oynarken yayın esnasında işlemci ve ekran kartınıza aşırı yük bineceğinizi düşünecek olursak bu özellik sizin kurtarıcınız olacaktır. Bu laptop için eksi yönlerine bakacak olursak 512 GB SSD kapasitesi başlangıçta yetersiz gelebilir. Fakat harici olarak kendiniz de ekstra M2 SSD yuvasına yeni bir disk ekleyebilir ve hafızasını artırabilirsiniz. Aynı şekilde 30fps@720p dahili kamerası bulunmaktadır. Laptop ile yayın açarken kendinizi gösterecekseniz harici bir kamera almanız gerekebilir. Kuvvetle muhtemel alacağınız herhangi bir laptopta istediğiniz kamera görüntüsünü elde edemezsiniz. Bakalım sistem özellikleri nelermiş?

İŞLEMCİIntel® Core™ i7-10750H (12 MB Intel® Smart Cache, 2.60 GHz , up to 5.00 GHz)
EKRAN KARTIRTX3060 Max-Q, GDDR6 6GB
EKRAN15.6″ FHD (1920*1080), 144Hz 45% IPS
SSD KAPASİTESİ512GB NVMe PCIe Gen3x4 SSD
RAMDDR IV 16GB(8GB*2, 3200MHz)

Oyun yayınları yapıyorsanız ve laptop kullanıyorsanız bir laptop standına ihtiyacınız olabilir. Laptop standı laptopunuzun konumunu sabitler ve hava sirkülasyonunu daha sağlıklı gerçekleştirir. Bu durum da direkt olarak size performans olarak geri döner. Bunun için LaptDesign Laptop Standına bakmak isteyebilirsiniz.

Sohbet Yayınları İçin Yayıncı Laptop Önerisi

Sohbet ya da IRL yayınları için masaüstü bilgisayarınıza gerek duymadan ortalama bir laptop ile kaliteli yayınlar açabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde yayın açmak ya da evinizde istediğiniz odada yayın açmak bir yayıncı laptopu ile mümkündür. Yayınlarınızda takipçileriniz ile sohbetiniz esnasında ses kalitesinin ve mikrofonunun iyi olması iletişimin sağlığı açısından çok önemlidir. Buna bağlı olarak önereceğimiz laptop Dell G315 olacaktır.

Dell G315

yayıncı için laptop önerisi dell g315

Dell G315 ile sohbet yayınlarınızı rahatlıkla açabilirsiniz. Hatta düşük sistem gereksinimi olan oyunları dahi yayın esnasında oynayabilirsiniz. 720 HD kamerası ile seyahat halindeyken bile takipçilerinizle anınızı paylaşabilirsiniz. 1TB HDD+512GB SSD sayesinde yayınlarınızı ya da videolarınızı rahatlıkla diskinizde barındırabilirsiniz. 10. nesil işlemcisi ile yayınlarınız esnasında bilgisayarınızda performans kaybı yaşamaz arka planda işlerinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz. Sohbet için yayıncı laptop önerisi yaptık. Peki ama donanım özellikleri neledir?

İŞLEMCİIntel® Core™ i7-10750H processor 2.60 GHz Max.5 GHZ
EKRAN KARTI 4 GB NVIDIA GeFORCE GTX 1650Tİ
EKRAN15.6″ FHD WVA IPS (1920 x 1080) ekran 120HZ
DEPOLAMA ALANI1 TB HDD + 512 GB SSD
RAM64 GB

Yayınlarınızı sürekli farklı konumlarda yapıyorsanız ve sürekli seyahat halinde iseniz, laptopunuzu koyabileceğiniz sağlam ve şık bir çantaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için LaptDesign Deri Sırt Çantasına bakmak isteyebilirsiniz.

Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us