Fiyat Performans Laptop Tavsiyeleri 2021 Mayıs

Laptop tavsiyeleri vermeye başlamadan önce şunu bilmeliyiz ki; dijital çağa ayak uydurabilmenin en iyi yolu teknolojiyi hayatınızın zirvesine oturtmaktır. Günümüzde bu durum tercih meselesinden çıkıp kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir. Hayatımızın her alanında internetten faydalanıyoruz. Bunu bazen akıllı telefonlar aracılığıyla bazen ise bilgisayarlar ile yapıyoruz. Bu bağlamda laptop kullanmak ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Bu yazımızda ihtiyacınıza yönelik laptop tavsiyeleri bulacaksınız. Eğer en iyi laptop önerileri arıyorsanız buradan bakabilirsiniz.

İhtiyaca Yönelik Laptop Tavsiyeleri

1. Öğrenci İçin Laptop Tavsiyesi

Lenovo IdeaPad AMD Athlon 3050U

lenovo-ideapad-laptdesign

Ortalama bir öğrencinin laptop ihtiyaçları düşünüldüğünde ”Lenovo IdeaPad AMD Athlon 3050U” birçok alanda yeterli olacaktır. Bu laptop ile office işlerinizi ve günlük kullanım ihtiyacınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medyada rahatlıkla vakit geçirebilir, ödevlerinizi ve sunumlarınızı zorluk yaşamadan yapabilirsiniz. Pandemi sürecinden bu yana online eğitimlerinizi aksaklık yaşamadan alabilirsiniz. Laptop tavsiyeleri incelerken bunu dikkate almalısınız.

Donanım Özellikleri:

İşlemciAMD Athlon
Ekran Çözünürlüğü1366 x 768
Ekran Boyutu15,6 İnç
RAM4 GB DDR4
Ekran KartıAMD Radeon Graphics
Hafıza256 GB SSD
Pil Ömrü6 Saat ve Üstü
Ağırlık2 KG Altı

Ayrıca laptop başında çok vakit geçireceğiniz için duruşunuzun düzgün olması ve laptopla mesafenizi koruyabilmeniz çok önemlidir. Bunun için Laptdesign Laptop Standına ihtiyaç duyabilirsiniz.

2. Çalışan Kadınlar İçin Laptop Tavsiyesi

Apple MacBook Air M1

laptop-tavsiyeleri

Kadınların laptop ararken en çok dikkat ettiği noktalardan birisi estetik görünümdür. Fakat önerdiğimiz laptop estetik görüntüsünün dışında birçok ihtiyacı giderecek bir üründür. Apple Macbook Air tasarımı ve donanımıyla fiyatını gölgelemeyi başarabilen bir cihazdır. Ayrıca son derece zarif bir görünüme sahiptir. Uzun süreli pili sayesinde iş yerinizde ya da evinizde size priz aratmayacaktır. Donanımsal olarak bakıldığında Apple son teknoloji donanımlarına bu üründe yer vermiştir. Bu yüzden mimarlar ve grafik tasarımcıları özellikle tercih edebilirler.

Donanım Özellikleri:

İşlemciApple M1
Ekran Çözünürlüğü2560 x 1600
Ekran Boyutu13 inç
RAM8 GB DDR4
Hafıza256 GB SSD
Pil Ömrü15-18 Saat
Ağırlık1,29 kg

Ayrıca bu şık cihazı taşımanıza yardımcı olacak laptop çantasına ihtiyacınız olabilir: Laptdesign Laptop Çantası

3. Oyun Severler İçin Laptop Tavsiyelesi

MSI Bravo 17 

laptop-tavsiyeleri

Oyuncuların bir laptoptan tek beklentisi oyun oynarken keyif alabilmesidir. Bunun da ön koşulu bilgisayarın oyun oynarken kasmaması ve güzel görüntü vermesidir. Bunun için MSI Bravo 17, laptop tavsiyeleri içerisinde oyunculara en uygun laptoptur. Büyük ekranı ve güçlü donanımı sayesinde oyun keyfinizi katlayacaktır. Oyun severler için laptop tavsiyeleri oyuncuların isteklerine bağlı olarak değişeceğinden ortalama bir ürün olarak MSI Bravo 17 tavsiyemizdir.

Donanım Özellikleri:

İşlemciAMD R7-4800H
Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 / 144Hz
Ekran Boyutu17 inç
RAM8 GB DDR4
Ekran KartıAMD Radeon RX5500M
Hafıza512 GB
Ağırlık2.2 kg

Ayrıca böyle güçlü bir cihazı taşıyabilmeniz için sağlam bir sırt çantasına ihtiyacınız olabilir: Laptdesign Sırt Çantası

4. Yayıncı Laptop Tavsiyesi

Tulpar T7 V20.3

Yayın açabilmeniz için birçok platform mevcuttur. Yayıncılara laptop tavsiyeleri yapmadan önce oyuncu yayıncı özelinde öneride bulunduk. Özellikle oyun yayınları çok sevilmekte ve takip edilmektedir. Eğer siz de oyun oynamayı seviyor ve kusursuz bir yayın açmak istiyorsanız alacağınız laptop kesinlikle Tulpar T7 V20.3 olmalıdır. T7 güncel tüm oyunları yüksek ayarlarda oynayabileceğiniz ve sorunsuz yayın yapabileceğiniz bir cihazdır.

Donanım Özellikleri:

İşlemciIntel i7-10750H
Ekran Çözünürlüğü1920×1080 144Hz
Ekran Boyutu17,3 İnç
RAM16GB
Ekran KartıNvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6
Hafıza500GB SSD
Ağırlık2,5 Kg

Ayrıca laptop kamerasından yayın açacaksanız kameranızın temizliği için bir yüzey temizleyiciye ihtiyacınız olabilir: iCleaner Hijyenik Yüzey Temizleme Ürünü

Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us