Gaming Laptop Önerisi- En İyi 4 Gaming Laptop

Kendinizi bilgisayar oyunları düşkünü olarak tanımlıyorsanız ve laptopa ihtiyacınız varsa gaming laptop önerisi almaya da ihtiyacınız olabilir. Çünkü gaming laptoplar ülkemizde çok pahalı ve seçilmesi zor cihazlardır. Bunun için uzun süren araştırmalar ve testlerle sizler için 5 gaming laptop bulduk.

Ayrıca öğrenciler için laptop önerilerimize göz atmak isteyebilirsiniz: Öğrenciler İçin En İyi 5 Laptop Önerisi

MSI Gaming Laptop Önerisi

MSI GP65 Leopard 10SDK-819XTR

gaming laptop önerisi msi gp65

Gaming laptop önerisi listemizin başında MSI markasına yer veriyoruz. MSI uzun yıllar süregelen kalitesi ile kullanıcılarının büyük oranda beğenilerini kazanan bir firma olmuştur. MSI GP65 Leopard 10SDK-819XTR ile birlikte 2021 oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz. İ7 10. nesil işlemcisi ile çağa ayak uydurabilen bir cihazla karşınıza çıkıyor MSI. Ayrıca oyunlarınızda yüksek performans alabilmeniz için Nvidia Geforce GTX1660 Ti 6GB kullanılmış. Bu ekran kartının oyunlardaki performansları için test videosunu izleyebilirsiniz.

Bu laptop ile oyun oynamanın yanı sıra birçok farklı işinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında tasarım anlamında büyük oranda beğeni kazanmış bir modeldir. RGB klavyesi ve sağlam kasasıyla da övgüleri hak ediyor. Fanlar ayarlanabilir şekilde tasarlanmış, isteğinize göre hareket edebilmektedir. Bu sayede oyunlarda yeterli soğutmayı sağlayıp performans kaybı yaşatmamaktadır. Eksi yanlarından birisi bataryasının uzun süre dayanamamasıdır. Gaming laptop önerisi listemizdeki diğer önerilen bilgisayarlar gibi bu da şarj aletine bağlı durumda çalışması önerilir. Çünkü gaming laptoplar oyun için tasarlanmıştır ve oyunlar şarj tüketiminizi artıracak en büyük etmenlerdendir. Gaming laptop almayı düşünüyorsanız şarj kablosunu takmadan oynamak biraz hayal olacaktır.

MSI GP65 Leopard 10SDK-819XTR Donanım Özellikleri

İŞLEMCİIntel Core i7-10750H
EKRAN KARTINvidia Geforce GTX1660 Ti 6GB
EKRANFull HD / TN PANEL / 144HZ / 15.6 İNÇ
SSD KAPASİTESİ512 GB
RAM16 GB
AĞIRLIK2-4 KG

MSI GP66 LEOPARD 11UG-046XTR

gaming laptop tavsiyesi msi gp66

Üstteki verdiğimiz önerinin üzerinde bir örnek olarak MSI GP66 LEOPARD 11UG-046XTR karşımıza çıkıyor. Öncelikle çok pahalı gibi görünen bu cihaz için gaming masaüstü bilgisayarlardan farksız bir cihaz diyebiliriz. 8 çekirdek işlemcisi RTX3070 ekran kartı ile oyun laptopları arasında uçlarda dolaşmaktadır. Ana bileşenlerden tutun USB portlarına kadar son teknoloji ile donatılmış bir cihazdır. Tasarım anlamında MSI’nın en şık görünüme sahip laptopu diyebiliriz. Yine üstte verdiğimiz örnekteki gibi RGB klavyeye ve sağlam kasaya sahiptir.

240 Hz ekran tazeleme hızıyla rakiplerinin çok ötesinde bir laptoptur. Bu özelliği sayesinde özellikle MOBA oyun türlerinde fark yaratabilirsiniz. 2021 yılı itibari ile her oyunu en yüksek ayarlarda oynamanıza imkan sunmaktadır. Bu laptop için yapabileceğimiz en olumsuz yorum fiyatı olacaktır. Üstte önerdiğimiz laptop ile bunun arasında kaldıysanız fiyatı göz önünde bulundurup değerlendirme yapabilirsiniz. Bu laptopun en büyük avantajlarından birisi de oyunlarınızı yüksek ayarlarda oynarken sorunsuz yayın yapabilme imkanı tanıması olacaktır.

MSI GP66 LEOPARD 11UG-046XTR Donanım Özellikleri

İŞLEMCİIntel Core I7-11800H
EKRAN KARTIRTX3070 8GB 
EKRANFull HD / TN PANEL / 240HZ / 15.6 İNÇ
SSD KAPASİTESİ512 GB
RAM15,6 inç
AĞIRLIK2-4 KG

ASUS Gaming Laptop Önerisi

Asus TUF FX706LI-HX200

Gaming laptop önerisi serimizde Asus için önereceğimiz model Asus TUF FX706LI-HX200‘dür. Asus özellikle uzun ömürlü ve dayanıklı laptoplar üretmesiyle ünlüdür. Gaming laptopları için TUF serisini çıkarmıştır. Bu laptop önerdiğimiz MSI modellerinin donanım özellikleri kadar yüksek donanıma sahip olmasa da bir oyuncuyu asla yarı yolda bırakmayacaktır. GTX 1650Ti ekran kartı ile güncel oyunları orta ayarların üstünde, diğer birçok oyunu da rahatlıkla yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. Ayrıca 17.3 inç ekranıyla kendinizi oyunun içinde hissedebilirsiniz. Ekran boyutuna rağmen oldukça hafif bir laptoptur.

Bu modelin diğer laptoplardan en büyük avantajı fiyat performans ürünü olmasıdır. Mayıs 2021 itibari ile 8-9 bin TL aralığında olan bu cihaz muadili gaming laptoplardan ucuz görünmektedir. Görünen en büyük sorunu ise turbo fan modunda görece fazla ses çıkartmasıdır. Tabiki bu mod her zaman aktif olmayacağı için ve sesin göreceli bir kavram olması nedeniyle karar sizlerin.

Asus TUF FX706LI-HX200 Donanım Özellikleri

İŞLEMCİIntel Core i5 – 10300H
EKRAN KARTINvidia GeForce GTX1650 Ti
EKRAN17,3 inç / 144 Hz / FULL HD
SSD KAPASİTESİ512 GB
RAM17,3 inç
AĞIRLIK2-4 KG

Monster Gaming Laptop Önerisi

Tulpar T5 V20.2

gaming laptop tavsiyesi monster t5

Gaming laptop önerisi serimizin son laptopu Monster’ın Tulpar serisine ait. Tulpar T5’i diğer gaming laptoplardan ayıran en büyük özellik fiyatı diyebiliriz. Bunun dışında RTX3060 ekran kartı 2021 için her türlü oyunda yüksek performans almanızı sağlayacaktır. Alüminyum kasası ile kasa içinde hava sirkülasyonu son derece başarılıdır. Dolayısıyla güçlü fan desteği ile birlikte soğutması yeterli olacaktır.

Monster için genel bir önyargı bulunmaktadır. Biz de bu önyargıyı yıkabilir miyiz diye araştırmalarda bulunduk. Araştırmalar sonucunda genel kitlenin performansından gayet memnun olduğunu herhangi bir sorun yaşamadığını belirttiği görülmüştür. Eksi yönlerinden birisi olarak pil ömründen bahsedilebilir. Her gaming laptop gibi bunda da laptop çok güçlü olduğu için daha hızlı pil tüketmektedir. Fakat bu beklenen bir durum olarak görülmelidir.

Monster Tulpar T5 V20.2 Donanım Özellikleri

İŞLEMCİIntel Core i7-10750H
EKRAN KARTIRTX2060 6GB 
EKRAN17,3″ FHD 1920×1080 144Hz
SSD KAPASİTESİ256GB 
RAM16GB
AĞIRLIK2KG

AYRICA LAPTOPLARINIZI GÜVENDE TUTMAK İÇİN ŞIK BİR ÇANTA ALMAYI DÜŞÜNÜRSENİZ:
LAPTDESIGN LAPTOP SIRT ÇANTASI

Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us