Oyuncu Masası Olmazsa Olmazları Nelerdir? 2021

Oyuncu masası almadan ya da yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Çoğu insan sistem toplamanın peşinde koşarken, sistemi kuracağı masanın hesabını pek plana katmaz. Eğer konforlu bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız oyuncu masası gerçekten büyük önem arz etmektedir. Özellikle bilgisayar başında uzun vakit geçiriyorsanız önemi daha fazla artmaktadır.

Oyuncu masasında tabi ki sadece oyun oynamayacaksınız. Twitch yayınları açıyor ya da farklı platformlara içerik üretiyor olabilirsiniz. Aynı zamanda bir iş istasyonu olarak da kullanabilirsiniz. Belki de günün yorgunluğunu atmak isteyip, gece bir film açacaksınız. Biraz düşününce masanızın özenle seçilmesi gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Sonuçta kendinize küçük bir yaşam alanı oluşturmuş olacaksınız. Peki ama oyuncu masası nasıl olmalı?
İhtiyaçlarınıza yönelik bulduğumuz sonuçlar şöyledir:

Oyuncu Masası Nasıl Olmalı?

Öncelikle masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk kural rahat olabilmenizdir. Eğer masa isteklerinize cevap vermeyecek kadar kötü ise oynadığınız oyundan ya da yaptığınız işten keyif alamazsınız. Masanın sizi kendisine çekmesi gerekir. O halde oyuncu masasında nelere dikkat edilmeli? Gelin bu soruya maddeler halinde cevap verelim.

oyuncu masası
  • Boyu ve genişliği kullanmak istediğiniz alana uygun olmalı. Aynı zamanda kendi boyunuzu da bu hesaba katmalısınız.
  • Oyuncu bilgisayarları genellikle 1 monitör, 1 kasa, 1 klavye ve 1 mouseden oluşmaktadır. Dolayısıyla tüm bu donanımı rahatça masanıza yerleştirebilmeniz gerekiyor.
  • Masaüstü sistemlerin en büyük problemi başa çıkılamayan kablolardır. İyi bir oyuncu masası bilgisayar kablolarını en ergonomik şekilde kapatmalıdır. Kabloların ayağınıza dolanmayacak ve mümkünse görünmeyecek şekilde düzenlenmesi gerekir. Bunun için oyuncu masalarında kablo kanalları mevcut. Bu kanallar kabloları gizlemenize yardımcı olacaktır.
  • Ekstra ekleyeceğiniz donanımlar ve ekipmanlar için her zaman ihtiyaç dışı bir alan bulundurmalısınız. Böylelikle ileride yapacağınız eklemelerde yer sorunu yaşamazsınız.
  • Geniş bir oyuncu masası edinmeniz her zaman sizin avantajınıza olacaktır. Örneğin birçok bilgisayar kullanıcısı yemeğini ekran başında yemektedir. Bunu küçük bir masa ile yapmanız çok zor ve dökülme ihtimaline karşı riskli bir durumdur.
  • Geniş oyuncu masası ile aynı zamanda evde online çalışmalarınızda kendinize bir iş ortamı yaratabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki verimli çalışmanın ilk kuralı konforlu ortamdan geçer.
  • Alacağınız ya da yaptıracağınız oyuncu masasında dahili aksesuar stantları olursa masanızı çok daha düzenli ve temiz tutabilirsiniz. Eğer bu özelliklerde bir masa almayacaksanız masaüstü telefon standı tarzında küçük stantlar edinebilirsiniz. Bu tarz aksesuarlar masanızı hem şık gösterecek hem de ekipmanlarınızı daha düzenli tutacaktır. Aynı zamanda ekipmanlarınızın kozmetik görünümlerini de koruyacaktır.
  • Masanızın bölmeleri olmalı. Asıl ihtiyaçlarınız dışında bulunan araç gereçlerinizi bu sayede elinizin altında muhafaza edebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz masanız için 60×25 bilgisayar matı edinebilirsiniz. Hem şık duracak hem de mouse performansınızı artıracaktır.

Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us