Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 2021

Günümüzde birçok insan akıllı telefon, fotoğraf makinası ve kablosuz kulaklık kullanmaktadır. Bahsettiğim teknolojik aletler elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Çalışmaları için günlük olarak şarj edilmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla gittiğimiz her yerde şarj edebilmemiz için priz bulamayabiliriz. Powerbank bu noktada devreye giriyor ve kurtarıcı kahramanımız oluyor. Powerbank alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu cevaplamadan önce powerbankın ne olduğundan bahsedelim.

Powerbank Nedir?

Powerbank akıllı telefon, fotoğraf makinası, kablosuz kulaklık vb. ürünler için mobil şarj imkanı sunan bir aparattır. İşlevsel olarak telefon ve laptoplarınızın arkasında bulunan pillerden pek de farkı yoktur. En büyük farkı içindeki enerjiyi başka bir cihaza aktarabilmektir. Powerbank kısaca sizleri prizlerden koparıp cebinizde ya da çantanızda şarj aleti ile dolaşmanıza imkan tanır.

Powerbank özellikle akıllı telefonlarımıza ne kadar bağımlı olduğumuzu ve gün içerisinde ne sıklıkla kullandığımızı düşünecek olursak çok elzem bir ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle kamp yapanlar, sık sık seyahat edenler ve gün içinde dışarda bulunmak zorunda olanlar için önemi çok büyüktür.

Powerbank’ımızı edindik fakat nasıl powerbank tercih etmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz. İşte şimdi powerbank alırken dikkat etmeniz gereken küçük tüyoları vereceğiz.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

mAh Değeri

Powerbank satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken mAh değeridir. Powerbankın uzun süre sizi idare etmesini istiyorsanız mAh değeri yüksek bir powerbank edinmelisiniz. Bu sayede telefonunuzu defalarca şarj edebilirsiniz. Bu da şarjı hızlı eriyen telefonlar için kaçınılmaz bir avantajdır.

Güç Giriş ve Çıkışları

Powerbankin üzerinde 1A, 2A, 4A gibi değerler bulunur. Bu değerler güç giriş ve çıkış değerleridir. Bu değerin en azından 2A olmasına özen göstermelisiniz. Bu değerler hızlı şarj etmenize imkan sağlayan değerlerdir. Aynı zamanda telefonunuz ve tabletinizi ya da telefonunuz ve arkadaşınızın telefonunu da aynı anda şarj etmek istiyorsanız en az 2 çıkışlı bir powerbank tercih etmelisiniz. Bu sayede aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilirsiniz.

Hızlı Şarj Özelliği

Hızlı şarj özellikli bir powerbank almanız halinde hızlı şarjı destekleyen akıllı telefonlarınız normalden çok daha hızlı dolacaktır. Çıkış akımı 1 amper değil de 2 amper olanı tercih etmelisiniz. 1amper çıkış akımı olan powerbank 1000 mAh’lik cihazı yaklaşık 1 saatte şarj edecektir. Sonuçta 2 amper çıkışı olan powerbank çok daha hızlı şarj edecektir.

Sağlam Kasa ve Estetik

Alacağınız powerbankın kasasının sağlam olması çok önemlidir. Isıya, düşmeye ve basınca karşı dayanıklı olması gerekir. Dolayısıyla kaliteli malzemeden yapılmış powerbank tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Aynı zamanda powerbankı sürekli yanınızda dolaştıracağınız için de kaba saba görünmesini istemeyebilirsiniz. Bu bakımdan estetik görünüme sahip, şık bir powerbank almak isteyebilirsiniz.

Sonuç

Powerbank alırken genelde gözlerden kaçan bir husus vardır. Örneğin 1000mAh değerinde bi powerbank aldınız. Telefonunuzun pili 2000mAh olsun. Telefonunuzu 5 defa şarj edebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Bunun birkaç sebebi olabilir. Bu noktada sebep olarak devre kayıplarını gösterebiliriz. Devre kayıplarının en büyük sebeplerinden birisi powebank kablonuzun kalitesiz olmasıdır. Kalitesiz kablo, direnci artıracağından daha fazla kayıp yaşanmasına neden olur. Aynı zamanda powerbankın bulunduğu ortamın ısısı, zaman içinde bozulmalara uğraması da bu kaybı tetikleyen etmenlerdir. Sonuçta 5 defa şarj edeceğinizi düşündüğünüz telefonunuzu 4 kere şarj etmeniz muhtemeldir

Tüm bu sayılan sebeplerden ötürü editör ekimiz tarafından günlük ortalama bir telefon kullanıcısının ihtiyacı olan powerbankı araştırdık, denedik ve tavsiye ediyoruz: Xiaomi IOOOOmAh 18W Hızlı Sarj Powerbank 3

powerbank alırken nelere dikkat edilmeli
Xiaomi IOOOOmAh 18W Hızlı Sarj Powerbank 3 – Gümüş

Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us