2021 Telefon Seçim Rehberi

Vücudumuzun adeta bir parçası haline gelmiş olan dünyanın en çok kullanılan teknolojik ürünü telefonlar her geçen gün kendine bir şeyler daha katmaktadır. Hal böyle olunca da piyasadaki çeşitlilik artıyor ve alıcıların kafasında yüzlerce soru oluşuyor. Bu yazımız telefon seçim rehberi adı altında siz okuyucularımızın kafasındaki soruları cevaplayacaktır.

Telefon Seçim Rehberi Nasıl Olmalıdır?

Ekonominizi belirleyin: Telefonlar hayatımızın bir parçası haline gelmiş olsa da ekonomik durumuzun kat kat üstündeki telefonları almanız size bir şey katmayacaktır. Öncelikle aylık maaşınızı ve telefonunuza ayırabileceğiniz bütçeyi belirleyip fiyat araştırması yapmalısınız. Günümüzdeki çoğu telefon günlük ihtiyaçlarımızı karşılarken popüler kültür amaçlı seçimler yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Telefondan neler beklediğinizi belirleyin: Telefondan neler beklemektesiniz iyi bir kamera? hız? görüntü kalitesi? hafıza? İşletim sisteminin iyi olması? Bu kriterlere de karar verdikten sonra artık telefon seçimimize daha yakın olacağız.

Hangi amaçla satın alacağınıza karar verin: Eğer home office bir işe sahipseniz ve telefonunuzu sadece görüntülü konuşma veya bilgi depolama olarak kullanacaksanız telefon seçimizin farklı olması gerekiyor. Günlük kullanım için alıyorsanız tüm fonksiyonları eşit şekilde dağıtılmış bir telefon seçebilecekken bireysel işiniz için alacağınız bir telefon bambaşka standartlarda olması kaçınılmaz olacaktır.  Fotoğraf çekimleri için yüksek çözünürlüklü bir telefon seçerken, sosyal medya ve diğer uygulamaları kullanmak için başka telefonlar seçebilmekteyiz.

Öğrenciler İçin Telefon Seçim Rehberi

Telefon seçim rehberinde ilk ele alacağımız grup öğrenciler olacaktır. Öğrenciler için telefon kitapları kadar önemlidir çünkü Google gibi bir veri tabanına sahiptir. Genellikle her şeyi telefonundan yapmayı seven öğrenciler için  telefon seçimleri de çok fonksiyonlu ve fiyat performans ürünleri olmalıdır. Günlük okul faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda da boş vakitlerini oyun ve eğlence uygulamalarında da geçirebilecekleri bir telefon seçmeliler.

Samsung Galaxy M21 64 GB

  • Dahili Hafıza64 GB
  • Ekran Boyutu6,4 inç
  • RAM Kapasitesi4 GB RAM
  • Ön (Selfie) Kamera20 MP
  • Pil Gücü6000 mAh
  • Kamera Çözünürlüğü48 MP + 8 MP + 5 MP

iPhone SE

telefon seçim rehberi

HUAWEI P30 Lite

HUAWEI P30 lite | Olağanüstü Netlik | HUAWEI TÜRKİYE

Tabii ki bu kadar şık telefonlar aksesuarsız kullanılmaz telefon aksesuarları için sitemizi ziyaret ediniz.

Telefon Aksesuar Önerileri

 Asgari Ücretle Çalışanlar İçin Telefon Rehberi

İlk paragraflarımızda da bahsettiğimiz gibi sizin ekonominizi çok zorlayacak telefonlar almanızı tavsiye etmiyoruz. Ekonominizi elinizde tutarak güzel bir hesaplama yaptıktan sonra telefonunuzu dikkatlice seçmelisiniz. Günlük iş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz, boş vakitlerinde eğlence için kullanacağınız bir telefon seçmek isteyebilirsiniz.  Bu grup için önereceğimiz telefonlar uzun pil ömürlü, kısa kullanımda donmalara ve kasmalara sebep olmayan fiyat performans telefonlarıdır.

HUAWEI Y6 2019

Huawei Y6 2019 32 GB Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Samsung Galaxy A21s

Samsung Galaxy A21s Android
telefon seçim rehberi

Samsung Galaxy A11

Samsung Galaxy A11 32 GB telefon seçim rehberi

iPhone SE

telefon seçim rehberi

Freelance Çalışanlar İçin Telefon Tavsiyeleri

Freelance çalışanlar kategorileri genelde aynı olduğundan daha donanımlı ve yeni jenerasyon telefonlar seçmeleri onlar için daha mantıklı olacaktır. Özellikle grafik tasarım, mimar ve çizer gibi iş sahiplerinin kalemli bir telefon veya tablet seçmelerini tavsiye etmekteyiz. Fotoğrafçıların ise her şeyden daha çok kamera kalitesine odaklanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Bunların yanı sıra her şeyini internet üzerinde depolayan freelance çalışanlarının telefon hafızasına da önem vermelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

iPhone 12 Pro

telefon seçim rehberi

HUAWEI P40

telefon seçim rehberi
Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us