Laptop Çantası Alma Rehberi ve En İyi 2 Laptop Çantası

Çağımızın olmazsa olmazı laptopların önemini hemen herkes kavramış durumdadır. Tüm teknolojik cihazların küçülmesi ile masaüstü bilgisayar sistemleri de küçültülerek laptopların önünü açmıştır. İşlerimizi yaparken, oyun oynarken, film ve dizi seyrederken ve hatta sosyalleşmemizi dahi laptoplar aracılığı ile yapmaktayız. Laptoplar hayatımızda bu kadar yer edinmişken onları her yere taşıma isteği oluşmaktadır. Dolayısıyla laptop çantasına ihtiyacımız olur. Fakat laptop çantası seçiminde zorluk yaşayabiliriz. Bunun önüne geçebilmek adına sizlere laptop çantası rehberi hazırladık. Ayrıca bu yazımızda ”Laptdesign” okurlarına özel en iyi 2 laptop çantası önerisi yapacağız.

Laptop Çantası Rehberi

Laptop Çantası Nasıl Seçilir?

Hazırladığımız laptop çantası rehberi öncelikle çanta seçiminizin nasıl yapılacağı yönündedir.

Ebatları

Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta laptop çantasının, laptopunuzun ebatları ile uyumlu olmasıdır. Örneğin 15.6” bir laptopa sahipseniz orta boylarda bir çantanızın olması gerekir. Küçük laptop çantaları 14” laptoplar ve notebooklar için uygundur. Büyük bir çanta almanız ve 14” laptopunuz olması durumunda gereksiz ağırlık ve hacimli bir çanta almış olursunuz.

laptop çantası rehberi - ebatları

Malzeme Kalitesi

Laptop ebatlarından sonra dikkat etmeniz gereken ikinci en önemli husus ise çantanın malzeme kalitesidir. Kaliteli bir laptop çantası ile her türlü hava koşullarında ve ortamda laptopunuzu güvenle muhafaza edebilirsiniz. Bunun için önerimiz deri laptop çantalarına yönelmeniz olacaktır.

laptop çantası rehberi - malzeme kalitesi

Tasarım

Malzeme kalitesinden sonra bir diğer önemli nokta ise tasarımdır. Laptop çantası rehberi hazırlarken tasarımın önemini atlayamadık. Tarzınızı yansıtan spor ya da klasik laptop çantalarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca giyim tarzınızı da plana katacak olursanız alacağınız çanta sizin için güzel bir aksesuar görevi de görecektir.

laptop çantası rehberi - tasarım

Fonksiyonellik

Alacağınız laptop çantasının çok fonksiyonlu olmasına dikkat etmelisiniz. Muhtemelen sadece laptopunuzu ya da notebookunuzu taşımak için kullanmayacaksınız. Bunların yanında kitaplarınızı, dosyalarınızı vs. diğer kişisel eşyalarınızı da koyabileceğiniz çok fonksiyonlu, yani çok bölmeli bir çanta edinmelisiniz.

laptop çantası rehberi - fonksiyonel laptop çantası

Laptop Çantası Özellikleri Nasıl Olmalı?

Yukarıda belirtmiş olduğum ebatları, malzeme kalitesi, tasarım ve fonksiyonellik dışında iyi bir laptop çantasında olması gereken özellikleri maddeler halinde inceleyelim.

  • Vücudunuza tam oturmalı.
  • Mümkünse güvenlik için kilitlenebilir olmalı.
  • Mümkünse kötü hava koşullarından etkilenmemesi için su geçirmez olmalı.
  • Her yere götüreceğiniz için hafif ve portatif olmalı.
  • Notebook ya da laptop ekipmanları ve kişisel eşyaları koyabileceğiniz bölmeleri olmalı.

Laptop Çanta Modelleri Nelerdir?

Laptop çantası rehberi hazırlanırken sizler için birçok çanta modelini araştırdık. Sonuçta 3 farklı notebook ve laptop çanta modeli bulduk. Bunları şöyle listeleyebiliriz: Laptop sırt çantası, elle taşınabilir laptop çantası, tekerlekli laptop çantası.

Notebook ve laptoplar bazen taşımak için ağır gelebilir. Eğer bu durumdan şikayetçi iseniz yükü ellerinize değil de omuzlarına almanız çok daha isabetli olacaktır. Dolayısıyla sırt çantası sizin için doğru tercih olacaktır.

Özellikle ofis çalışanları için elle taşınabilir laptop çantası öneriyoruz. Takım elbiselerinizi düşünecek olursak sırt çantası taşımak sizin için biraz zorlu olabilir.

Sürekli seyahat ediyorsanız, özellikle yurtdışı seyahatleriniz çoksa tekerlekli laptop çantası sizin için en doğru seçim olacaktır. Diğer iki laptop çanta modelinin aksine çok daha büyük ve taşıması kolaydır.

En İyi 2 Laptop Çantası

Laptop çantası rehberi ile nasıl çanta seçmeniz gerektiği konusunda sizlere eşlik ettik. Fakat hala seçim konusunda kararsız iseniz bir şey kaybetmiş sayılmasınız. Şimdi sizler için özel tasarım olan 2 farklı çanta modelini öneriyoruz.

Bu girdi$ s'de yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerine ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Contact Us